Search
Close this search box.
چاپ لیوان کاغذی
خانه | وبلاگ
چاپ لیوان کاغذی

چاپ لیوان کاغذی

فهرست مطالب

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

چاپ لیوان کاغذی (Paper Cup) یک لیوان یکبار مصرف است که از کاغذ ساخته می شود و اغلب با پلاستیک یا موم پوشانده شده اند تا از نشت یا خیس شدن مایع در کاغذ جلوگیری می کند. لیوان های کاغذی ممکن است از کاغذ بازیافتی نیز ساخته شده باشد و در حال حاضر به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.در ادامه به چاپ لیوان کاغذی اشاره خواهد شد.

نظرات شما برای ما ارزشمند می باشد!

شما عزیزان می توانید با لمس دکمه زیر و ارسال دیدگاه یا سوالات خود در انتهای همین مقاله مستقیما با کارشناسان مجموعه چاپ طرح اندیش یا سایر کاربران ما گفتمان آنلاین داشته باشید.

لیوان کاغذی

همانطور که میدانید لیوان های کاغذی نسبت به سایر لیوان ها یعنی لیوان های پلاستیکی مقاومت بسیار بیشتر و بالایی دارد و به راحتی از بین نمی روند و مناسب برای استفاده در نوشیدنی های داغ می باشد. اما در بعضی از مواقع چاپ لیوان کاغذی هم می تواند نوعی تبلیغ برای برند و مجموعه شما باشد.

به عنوان مثال اگر شما نیاز به لیوان های کاغذی در رستوران را دارید می توانید لیوان های کاغذی متناسب با برند خود را چاپ کنید تا مشتری حس رضایت بیشتری را از مجموعه شما دریافت کند و در بعضی از مواقع فروش شما به دلیل وجود این تبلیغات ساده چند برابر میشود.

تاریخچه لیوان های کاغذی

به نظر می رسد ریشه دقیق اولین لیوان های کاغذی ناشناخته است ، بنابراین ممکن است مخترع لیوان های کاغذی یکبار مصرف هرگز شناخته نشود ، اگرچه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد از آنها تا قبل از امپراطوری چین استفاده شده است. آنچه شناخته شده است این است كه در اوایل دهه 1900 ، فنجان های کاغذی وقتی محبوبیت پیدا كردند كه مردم دریافتند كه استفاده از قلع یا ملاقه برای نوشیدن از بشکه های آب ، به معنای استفاده از میکروب ها نیز است.

قیمت چاپ لیوان کاغذی
قیمت چاپ لیوان کاغذی

چاپ لیوان کاغذی و جنبه بهداشتی

در سال 1907 ، یک وکیل اهل بوستون آمریکا به نام لارنس لوئلن ، “بهداشت سلام” (که بعداً به عنوان جام دیکسی در سال 1919 شناخته شد) را ایجاد کرد. لارنس این کار را با هدف کمک به بهبود بهداشت عمومی و بهداشت ضخصی انجام داد ، زیرا نگرانی در مورد استفاده از لیوان های مشترک وجود داشت. اما لارنس این ماموریت را به تنهایی انجام نداد.

لارنس برای شرکت تأمین آب آمریکا کار کرد ، که بنیانگذار آن ، هیو مور ، یک ماشین فروش آب با لیوان های یکبار مصرف ساخت و با هم لارنس و هیو یک کمپین تبلیغاتی برای آموزش مردم و بازاریابی دستگاه آغاز کردند. در طی شیوع بزرگ آنفلوانزای آمریکایی در سال 1918 ، چاپ لیوان کاغذی به عنوان راهی برای جلوگیری از عفونت ، به سرعت محبوبیت پیدا کردند.

چاپ لیوان کاغذی
چاپ لیوان کاغذی

لیوان کاغذی به عنوان کالای مصرفی

در قرن گذشته ، چاپ لیوان کاغذی از یک کالای بهداشتی به یک محصول روزمره تبدیل شده است. هر روز از میلیون ها لیوان کاغذی استفاده می شود تا مردم بتوانند هنگام تردد نوشیدنی های خود را با خود ببرند ، چیزی که در دنیای پرمشغله امروز ضروری است. استفاده بزرگ دیگر از لیوان کاغذی در رویدادهای بزرگ است ، به عنوان مثال جشنواره ها و کنسرت ها، و دلیل آن این است که ، لیوان های کاغذی را می توان در پایان روز بعد از برگزاری مراسم ، جمع آوری و بازیافت کرد به جای اینکه 1000 لیوان شسته شوند.

به دنبال آگاهی از تعرفه سفارشات چاپی هستید؟ پس از لمس دکمه زیر محصول خود را انتخاب کنید تا تعرفه قیمتی آن محصول را مشاهده کنید.

مواد ساختاری لیوان های کاغذی

لیوان های کاغذی که برای نوشیدنی های سرد و گرم استفاده می شوند از مقوا سولفات سفید شده جامد (SBS) با پوشش پلی برای ضد آب بودن ساخته شده اند. ترکیب واقعی لیوان های کاغذی به میزان قابل توجهی متفاوت است ، اما اکثر آنها حداقل 90 درصد فیبر کاغذ هستند. در اصل ، از پوشش رس یا موم برای ضد آب استفاده می شد.

با این حال ، با توسعه پلی اتیلن (PE) ، پوشش ها و پوشش های پلاستیکی تقریباً به طور جهانی پذیرفته شدند. استفاده از پلی اتیلن و مواد مرتبط برای آستر ، عملکرد بهتری را فراهم می کند و بر بو و مزه های نامطلوب مرتبط با خاک رس و موم غلبه می کند. امروزه اکثر فنجان ها با پلی اتیلن عایق می شوند ، که تخریب پذیر نیست. در حالی که بعضی از آنها از اسید پلی لاکتیک (PLA) ، بیو پلاستیک زیست تخریب پذیر استفاده می کنند ، اما نگرانی های دیگر در مورد PLA مانع از آن می شود که میزان استفاده از آن بر PE در چاپ لیوان کاغذی غلبه باشد.

چاپ لیوان کاغذی
چاپ لیوان کاغذی

مزایای استفاده از لیوان های کاغذی

اصلی ترین مزیت این لیوان ها چاپ و طراحی دلخواه روی آنهاست. با توجه به صنف مورد نظر ، شما می توانید هر طرحی که دوست دارید را روی لیوان های کاغذی چاپ کنید و در اختیار مشتریان خود قرار دهید. از مزایای دیگر لیوان های کاغذی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  لیوان های کاغذی سازگار با محیط زیست هستند زیرا از مواد یکبار مصرف ساخته شده اند. آنها قابل تجزیه هستند و به سرعت تجزیه می شوند و بازیافت این لیوان ها کاملاً ساده است.
  2. در مقایسه با لیوان های پلاستیکی ، لیوان های کاغذی به راحتی خرد می شوند. می توان گفت لیوان های کاغذی در مقایسه با لیوانهای معمولی دیگر جمع و جورتر هستند.
  3. همچنین لیوان های کاغذی به دلیل تجزیه بیولوژیکی که دارند تمیزترین محصولات هستند و حاوی عناصر سمی نیستند ، زیرا این مواد از محصولات طبیعی درختان تشکیل شده اند.
  4. لیوان های کاغذی قابل بازیافت هستند، به راحتی می‌توان از ترکیب آنها با آب ، کاغذ تهیه کرد که می تواند بیشتر در ساخت لیوان های کاغذی جدید استفاده شود.
  5. استفاده از لیوان های کاغذی هنگام نگه داشتن نوشیدنی های سرد یا گرم بی خطر است.
سایز لیوان های کاغذی
سایز لیوان های کاغذی

چرا طرح اندیش؟ با سفارش محصولات چاپی خود از مجموعه چاپ طرح اندیش، چه مزایایی را کسب می کنید؟

چاپ  لیوان های کاغذی در اندازه ها و شکل های مختلفی امکان پذیر است و همچنین می توانید از این لیوان ها در طرح های متنوع  نیز بهره مند شوید. امروزه بسیاری از مردم این لیوان ها را ترجیح می دهند زیرا وزن آنها بسیار سبک است و استفاده از آنها آسان است.

سفارش چاپ لیوان کاغذی
سفارش چاپ لیوان کاغذی

لایه های لیوان کاغذی و آستر

لایه بیرونی لیوان کاغذی ، یعنی دیواره آن ، از مقوا ساخته شده است. این لایه خصوصیت احتباس گرما و عایق را فراهم می کند. در عمل نوشیدنی را تا آنجا که ممکن است گرم نگه می دارد ، در حالی که همچنان حمل لیوان راحت است.

در چاپ لیوان کاغذی ، برای نوشیدنی های سرد ، یک لایه کافی است. برای نوشیدنی های گرم بهتر است از فنجان های دو جداره برای محافظت بیشتر در برابر حرارت استفاده کنید. علاوه بر عایق بندی گرما ، لایه دوم پوشش دهنده لیوان این امکان را فراهم می آورد تا الگوی برجسته و چاپها را با هم مخلوط کرده و طرحهای متنوعی ایجاد کند.

قیمت چاپ لیوان کاغذی

اگر قصد به چاپ لیوان کاغذی را گرفته‌اید و اگر می‌خواهید برای مجموعه و برند خود از لیوان کاغذی مخصوص به خود را استفاده کنید بهتر است بدانید که قیمت چاپ لیوان کاغذی به چند عامل مهم بستگی دارد. اولین نکته این است که شما باید سایز لیوان کاغذی را انتخاب کنید زیرا ان کاغذی دارای دو سایز کوچک و بزرگ می‌باشد که با توجه به نیاز خود می‌توانید آن را خریداری کنید.

 دومین نکته این است که مجموعه و برند شما چه نوع چاپی را برای لیوان کاغذی در نظر گرفته است که در قیمت گذاری چاپ لیوان کاغذی تاثیر گذار می باشد. همچنین آخرین نکته‌ای که باعث قیمت‌گذاری چاپ لیوان کاغذی می‌شود این است که تعداد درخواستی شما چقدر است و هر چقدر تعداد چاپ بالاتر باشد قیمت نهایی آن هم نیز کمتر می‌شود.

چاپ لیوان کاغذی
چاپ لیوان کاغذی

مقوا با روکش پلاستیکی نازکی پوشانده شده است که به دلایل ایمنی مورد نیاز است: به عنوان سدی برای اطمینان از بهداشت مواد غذایی و ضد آب بودن فنجان عمل می کند. پلاستیک به دلیل استحکام ، انعطاف پذیری و خاصیت عایق عالی ، یک ماده پوششی مناسب است. همچنین از نظر مواد ، انرژی و صرفه جویی در هزینه بسیار خوب است.

تعداد کلمات مقاله چاپ لیوان کاغذیمنبع
1047 کلمهRecyclingtoday.com
تهیه شده در تحریریه چاپ طرح اندیش
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا

این لیوان ها سایز بندی هم داره؟

bahram

چرا میگید کاغذی ؟ چرا مقوایی نمیگید ، چون زخیمه میگم

Search

اطلاعات تماس

مجموعه طرح اندیش شرکتی نوپا و جوان است که ابتدا فعالیت خود را در زمینه طراحی در سال 1393 آغاز کرد و با پیشرفتی روز افزون، برای راحتی و آسایش مشتریان خود با جذب کادری مجرب و ماهر و همچنین پیشرفته ترین و بزرگترین ابزار آلات چاپی خود را وارد عرصه رقابت با دیگر همکاران خود کند. 

شماره همراه: 09120144098

تلفن سفارشات: 02136870543  

اینستاگرام: tarh.andish

ایمیل: tarhandishprint@gmail.com

مقالات اخیر

چاپ فاکتور رسمی

چاپ فاکتور رسمی

فاکتور کاربن

چاپ فاکتور کاربن دار و کاربن لس

چاپ دفترچه یادداشت

چاپ دفترچه یادداشت

کاغذ گلاسه

انواع کاغذ گلاسه

چاپ تعداد پایین

چاپ تعداد پایین

برچسب کاغذی

چاپ برچسب کاغذی

لیبل ژله ای

چاپ لیبل ژله ای

لیبل متالایز

لیبل متالایز