Search
Close this search box.
تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق
خانه | وبلاگ
تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

فهرست مطالب

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

با اینکه ما در یک دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم ، هنوز هم تبلیغ کسب و کار شما به صورت آفلاین و آنلاین مهم است. یکی از راه هایی که می توانید این کار را انجام دهید استفاده از کارت ویزیت لمینت است، اما تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق (Difference Between Glossy & Matte Laminated Business Cards) در چیست؟ این یکی از دلایلی است که باعث می شود کارت ویزیت همچنان در دوران دیجیتال اهمیت داشته باشد.

نظرات شما برای ما ارزشمند می باشد!

شما عزیزان می توانید با لمس دکمه زیر و ارسال دیدگاه یا سوالات خود در انتهای همین مقاله مستقیما با کارشناسان مجموعه چاپ طرح اندیش یا سایر کاربران ما گفتمان آنلاین داشته باشید.

طی دو دهه گذشته ، فناوری پیشرفت زیادی کرده است. ما در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به فناوری متکی هستیم و اینترنت در زندگی روزمره تبدیل شده است. بنابراین ، آیا این بدان معناست که مواد چاپی مانند کارت ویزیت برای مشاغل همچنان مفید است؟

کارت های ویزیت هنوز نقش مهمی در ارتقاء تجارت شما ایفا می کنند ، زیرا به تصویر حرفه ای شما اعتبار می دهند. البته ، باید اطمینان حاصل کنید که صاحب کارت های با کیفیت هستید، کارت ویزیتی که به طور حرفه ای چاپ شده باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات را به درستی روی کارت های ویزیت وارد و اجرا کرده اید. با این کار ، بیشترین بهره را از کارت های ویزیت خود خواهید برد و می توانید از آنها در کنار روش های بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.

تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق
تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

تفاوت سلفون و لمینت

در واقع به کشیدن روکش بر روی سطوح مختلف لمینت گفته می شود.  لمینت ها ، ضخامت متنوعی دارند که با واحد میکرون اندازه گرفته می شوند. هر چه عدد میکرون به سمت بالا برود ، لایه ی پلاستیکی ضخیم تر و هر چه عدد میکرون پایین تر باشد، لایه ی پلاستیکی سبک تری خواهد بود.

در صنعت چاپ به لایه ی نازک از جنس پلاستیک که به صورت یکرو یا دو روی کاغذ را می پوشاند ، لمینت کردن می گویند. به لمینت های میکرون پایین در ایران ، سلفون هم می گویند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب لمینت پس از چاپ، محافظت کاغذ در برابر رطوبت و با ثبات ماندن رنگ ها است. در واقع منظور از لمینت و سلفون یک چیز است فقط فرق آن در سبک بودن یا سنگین بودن جنس پلاستیک است.

به دنبال آگاهی از تعرفه سفارشات چاپی هستید؟ پس از لمس دکمه زیر محصول خود را انتخاب کنید تا تعرفه قیمتی آن محصول را مشاهده کنید.

تفاوت سلفون مات و براق

چاپ کارت ویزیت برای شرکت یا برای خودتان ، پر زحمت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. گزینه های مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید ، از جمله طراحی ، انتخاب نوع کاغذ ، انتخاب رنگ، انتخاب روکش پایانی مانند سلفون براق و سلفون مات.

کارت ویزیت های سلفون براق از کیفیت بهتر و محافظت بیشتری نسبت به کارت های سلفون مات برخوردارند. دوام یکی از شاخصه های اصلی در کارت ویزیت ها به شمار می آید. اگر می خواهید از رنگ های زیاد و پررنگ استفاده کنید ، کارت ویزیت های براق عالی هستند. اگر قصد دارید عکس ، لوگو یا عکس حرفه ای روی کارت ویزیت خود داشته باشید ، بهترین حالت ، سلفون براق است. این امر باعث می شود آنها پر جنب و جوش به نظر برسند و کنتراست خوبی را برجسته کنند.

تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق
تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

مزایا و معایب

همچنین از معایب کارت ویزیت سلفون براق میتوان به این اشاره کرد که ، خواندن متن بر روی کارت های ویزیت براق به دلیل جلوه براق و بازتابی آن دشوارتر است. متداول است که متنی مانند عنوان شغل ، ایمیل و شماره تلفن خود را روی کارت ویزیت قرار دهید بنابراین گیرنده کارت ویزیت باید با زحمت بیشتری برای خواندن مطالب روی کارت ویزیت شما بکشد اما کارت های ویزیت با سلفون مات اغلب در ارتباط با انتقال اطلاعات متنی خوانایی بهتری نسبت به کارت های ویزیت سلفون براق دارند.

جلوه مات ظاهری صاف و تمیز می بخشد و با طرح ها و رنگ بندی های ملایم به خوبی کار می کند. علاوه بر این ، داشتن یک روکش مات ، تابش خیره کننده را از بین می برد و به طور کلی تمیزتر به نظر می رسد ، زیرا اثر انگشت پس از لمس ، نمایان و نشان داده نمیشود. اگر کارت های شما دارای مطالب خواندنی زیادی می باشد ، یک روکش مات سطح بهتری را ارائه می دهد.

اما کارت ویزیت های سلفون مات ، معمولاً دوام کمتری نسبت به کارت ویزیت های سلفون براق دارند. وقتی کارت ویزیت های مات خود را در کیف لپ تاپ جمع کرده یا در کیف پول نگه می دارید ، بیشتر مستعد محو شدن و لایه برداری از لبه ها هستند.

و از نظر بودجه ، کارت ویزیت های مات به طور کلی گران تر از کارت های براق هستند. اگر برای زیبایی کارت های مات ارزش قائل هستید و اهمیتی برای پرداخت کیفیت آن ندارید ، کارت ویزیت مات بهترین انتخاب شما است.

چرا طرح اندیش؟ با سفارش محصولات چاپی خود از مجموعه چاپ طرح اندیش، چه مزایایی را کسب می کنید؟

بهترین کاغذ برای کارت ویزیت

اکثر شرکت ها و سازمان‌هایی که در حال شروع کار خود هستند در قدم نخست ، به دنبال کاهش هزینه‌ها می باشند، به همین دلیل ، کاهش هزینه و صرفه جویی در چاپ کارت ویزیت ، از فاکتورهای اصلی این نوع شرکت ها و برند ها می باشد و به همین خاطر به دنبال کاغذ ارزان و مناسب برای چاپ هستند.

کاغذهای به کار رفته در صنعت چاپ کارت ویزیت از تنوع فراوانی برخوردار است. هر کدام از کاغذها دارای کیفیت و قیمت متفاوت و متنوعی هستند. جنس کاغذ برای چاپ کارت ویزیت ، یکی از اصلی ترین عوامل میزان کیفیت کارت ویزیت است.

تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق
تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

استحکام و مقاومت آن در برابر لمس ، رطوبت ، و براق یا مات بودن و در کل ، شکل ظاهری کارت ویزیت ، همگی تحت تاثیر انتخاب درست جنس کاغذ برای چاپ کارت ویزیت می باشند. به همین خاطر است که باید بهترین کاغذ را بر اساس هدف اصلی و سیاست های مدیریتی برند انتخاب نمود تا خروجی مطلوب را دریافت کرد.

راهنمای چاپ کارت ویزیت

صرف نظر از اینکه در چه صنعتی مشغول به کار هستید ، کارت ویزیت یک ماده بازاریابی اساسی است که در صورت استفاده صحیح از آن می تواند بسیاری از مشاغل جدید را به دست آورد. این یکی از اولین چیزهایی است که مشتری در رابطه با تجارت شما مشاهده می کند و بنابراین ، مهم است که تأثیر ماندگاری را ایجاد کند.

هویت برند

قبل از شروع طراحی کارت ویزیت ، باید در مورد لوگو ، تایپوگرافی و رنگ بندی برند خود تصمیم بگیرید. اینها اساس هویت برند شما هستند. آنها باید نقش مهمی در سبک و طرح کارت شما داشته باشند و باید در وب سایت شما و سایر مطالب تبلیغاتی سازگار باشند.

طراحی کارت ویزیت

با وجود این واقعیت ، اکثر مردم تلاش بسیار کمی برای طراحی کارت ویزیت خود انجام می دهند و در عوض ، ترجیح می دهند بودجه بازاریابی خود را صرف سایر اشکال بازاریابی کنند. در حالی که هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد (به هر حال ، انواع زیادی از بازاریابی وجود دارد) ، هیچ بهانه ای برای طراحی کارت ویزیت ضعیف وجود ندارد.

کارت ویزیت موثر یک ابزار قدرتمند است که داستان نام تجاری شما را بازگو می کند و تأثیر ماندگاری بر مشتریان و مشتریان آینده ایجاد می کند. این مهم است که شما نحوه طراحی یک کارت ویزیت را بدانید تا بتواند آنچه را که شرکت شما نشان می دهد بیان کند ، به تمایز کسب و کار شما از رقبا کمک کرده و مشتریان را تشویق به تماس با شما کند.

تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق
تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

یکی از بهترین راه ها برای چاپ کارت ویزیت ، مطالعه کارت های ویزیت موثر از صنایع مختلف است. سعی کنید تا آنجا که می توانید طرح های مختلف را جمع آوری کنید و آنها را روی یک سطح صاف قرار دهید. آنچه را که دوست دارید و در هر کارت دوست ندارید ، آنچه به یاد می آورید و آنچه فکر می کنید کار نمی کند را یادداشت کنید. در مرحله بعد ، روی کارت های رقبای خود تمرکز کنید. آیا ویژگی های مشترک آنها وجود دارد؟ کدام کارت ها برجسته هستند و چرا؟ به کدام مورد علاقه دارید و چرا؟

نگران دریافت محصولات چاپی خود هستید؟

خدمات مجموعه طرح اندیش فقط محدود به تهران نیست، در هر کجای ایران که هستید با خیال راحت سفارش خود را برای ما ثبت کنید تا در فرصتی کوتاه آن را درب منزل تحویل بگیرید.

اصول طراحی

به عنوان مواد چاپی ، اصول اولیه طراحی کاغذی در طراحی کارت ویزیت خوب کاربرد دارد. شما باید تمام کپی کلید خود را حداقل 5 میلی متر از لبه برش کارت خود دور نگه دارید ، حداقل اندازه را برای خوانا نگه داشتن متن خود حفظ کنید ، در CMYK طراحی کنید و با سرعت 300dpi کار کنید تا بهترین کیفیت تولید را داشته باشید.

تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق

نتیجه

حال که تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براق را به درستی می دانید انتخاب روکش مناسب یعنی براق و مات به ترجیح شخصی بستگی دارد. در حالی که ما به شما کمک کرده ایم مزایا و معایب کارت های ویزیت براق و مات را بسنجید ، صرف نظر از اینکه در نهایت چه چیزی را انتخاب می کنید ، به خاطر داشته باشید که کارت های شما باید به اندازه کافی با نام تجاری ، طراحی وب سایت و سایر مواد بازاریابی شما مطابقت داشته باشد. هدف این است که کارت ویزیت خود را جذاب و کاربردی کنید و همچنین یک نام تجاری مثبت و به یاد ماندنی برای شرکت خود ایجاد کنید.

تعداد کلمات مقاله تفاوت کارت ویزیت لمینت مات و براقمنبع
1541 کلمهSolopress
تحریریه چاپ طرح اندش
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا

کارت ویزیت یکرو مات و یکرو براق امکانش هست؟

Javad

من لوگو ندارم ، چطور باید لوگوی شخصی ایجاد کنم ؟
برای پرورش قارچ میخوام .

چاپ طرح اندیش

در بخش تماس با ما با کارشناسان در ارتباط باشید

Sara

کارت ویزیت براق مقاوم تره یا مات؟

چاپ طرح اندیش

فرقی نمیکند ، هر دو از طلق یکسان استفاده میشود

Search

اطلاعات تماس

مجموعه طرح اندیش شرکتی نوپا و جوان است که ابتدا فعالیت خود را در زمینه طراحی در سال 1393 آغاز کرد و با پیشرفتی روز افزون، برای راحتی و آسایش مشتریان خود با جذب کادری مجرب و ماهر و همچنین پیشرفته ترین و بزرگترین ابزار آلات چاپی خود را وارد عرصه رقابت با دیگر همکاران خود کند. 

شماره همراه: 09120144098

تلفن سفارشات: 02136870543  

اینستاگرام: tarh.andish

ایمیل: tarhandishprint@gmail.com

مقالات اخیر

چاپ فاکتور رسمی

چاپ فاکتور رسمی

فاکتور کاربن

چاپ فاکتور کاربن دار و کاربن لس

چاپ دفترچه یادداشت

چاپ دفترچه یادداشت

کاغذ گلاسه

انواع کاغذ گلاسه

چاپ تعداد پایین

چاپ تعداد پایین

برچسب کاغذی

چاپ برچسب کاغذی

لیبل ژله ای

چاپ لیبل ژله ای

لیبل متالایز

لیبل متالایز